Žiť po svojom 

 

premiéra: 02. 03. 2006

 

Pôvodný názov: An Unfinished Life
Žáner: Dráma
Minutáž: 105
Pôvod: USA (2005)
Réžia: Lasse Hallström
Scenár: Mark Spragg, Virginia Spragg
Kamera: Oliver Stapleton
Hudba: Christopher Young
Hrajú: Robert Redford (Einar Gilkyson), Jennifer Lopez (Jean), Morgan Freeman (Mitch)

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Žiť po svojom je príbeh rančerskej rodiny, ktorá bola rozdelená a teraz sa snaží zahojiť staré rany a odpustiť. Einar Gilkyson (Robert Red-ford), skúsený rančer na odpočinku sa stále nevie spamätať zo smrti svojho jediného syna, ktorého stratil pred desiatimi rokmi. Teraz venuje svoj čas staraním sa o nájomníka na svojom ranči – jediného dôverného priateľa Mitcha (Morgan Freeman), ktorý bol vážne zranený grizzlym.

Einarov život sa zmení príchodom jeho nevesty Jean (Jennifer Lopez), ktorú Einar viní zo smrti syna. Jean však prichádza so svojou dcérkou Griff (Becca Gardner), o ktorej tvrdí, že je Einarova vnučka. Jedenásťročné dievčatko je z rančerskeho života nadšená. Pre Einara, ktorý už na život rezignoval, je zvedavá Griff vytrhnutím zo stereotypu, s ktorým sa už vyrovnal.

Žít po svojom rozpráva príbeh o súcite a naozajstnom zblížení. Do hlavných úloh obsadil režisér Lasse Hallström (Čokoláda/Chocolat, Pravidlá muštárney/The Cider House Rules, Ostrovné správy/Shipping News) nestarnúceho Roberta Redforda (Zaklínač koní/The Horse Whisperer, Neslušný návrh/Indecent Proposal), Jennifer Lopez (Svatby podľa Mary/The Wedding Planner, Cela/The Cella) a Morgana Freemana (Vykúpenie z väznice Shawshank /The Shawshank, Million Dollar Baby).