Yves Saint Laurent

premiéra: 27. 03. 2014

 

Pôvodný názov: Yves Saint Laurent
Žáner: životopisný / dráma
Minutáž: 106
Pôvod: Francúzsko (2014)
Réžia: Jalil Lespert
Scenár: Marie-Pierre Huster, Jalil Lespert, Jacques Fieschi
Kamera: Thomas Hardmeier
Hrajú: Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Le Bon, Nikolai Kinski a daľší.

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Originálny, provokatívny, výstredný, inšpiratívny. Plachý, samotársky, nevyrovnaný, uzavretý. To bol jeden z najtalentovanejších návrhárov sveta módy. To bol Yves Saint Laurent. Toto je jeho príbeh…

Yves Saint Laurent odchádza ako sedemnásťročný do Paríža a stáva sa spolupracovníkom Christiana Diora.

V 1957 je vo veku necelých 21 rokov požiadaný, aby dohliadal nad módnym domom nedávno zosnulého Christiana Diora. Laurent sa stáva novým umeleckým riaditeľom. Vzápätí predstavuje svoju prvú módnu kolekciu haute couture, ktorá sa stáva okamžitým hitom.

Počas módnej prehliadky sa zoznamuje s Pierrom Bergém, svojou budúcou láskou a životným i obchodným partnerom. O tri roky neskôr spolu vytvoria značku Yves Saint Laurent.

Laurent trpí depresiami, opája sa alkoholom a drogami. Navzdory svojim vnútorným démonom a pochybnostiam, sa mu však darí obrátiť ospalý svet módy hore nohami. Jeho meno sa stáva symbolom kreativity a luxusu. Jeho návrhy menia a vytvárajú nové trendy v móde…

Režisér Jalil Lespert pripravoval a nakrúcal film so súhlasom Pierra Bergéa, čo mu otvorilo prístup do súkromných archívov slávneho módneho guru. Podarilo sa mu zachytiť životný príbeh a vášeň človeka, ktorý bol oddaný svojim múzam a umeniu. Vytvoril portrét geniálneho umelca, ktorý dokázal zmeniť svoje vízie a sny na skutočnosť.