Warholka 

 

premiéra: 13. 09. 2007

 

Pôvodný názov: Factory Girl
Žáner: Dráma
Minutáž: 90
Pôvod: USA (2006)
Réžia: George Hickenlooper
Scenár: Captain Mauzner Aaron Richard Golub
Hrajú: Sienna Miller (Edie Sedgwick), Guy Pearce (Andy Warhol), Hayden Christensen (Billy Quinn)

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Sľúbil jej, že z nej stvorí hviezdu, akou vždy chcela byť. Svoj sľub splnil dokonale.

Zaujala ho okamžite, ako náhle po prvý krát prišla do jeho ateliéru v bývalej továrni na klobúky. Vďaka svojej neobyčajnej kráse a neprehliadnuteľnej charizme, sa mladá Edie Sedgwick stala skoro cez noc ikonou pre tisíce ľudí. V polovici šesťdesiatich rokov plnila titulné stránky prestížnych módnych časopisov, plátna kín a bola samozrejme tiež ozdobou asi všetkých večierkov.

Koniec jej kariéry i života prišiel ale rovnako rýchlo a skoro, ako jej závratný vstup do svetiel reflektorov. Ocitla sa v spoločnosti najhoršej spodiny. Večne opitá, večne sfetovaná, večne bez peňazí. Nedokázala sa o sebe postarať a všetci sa k nej obrátili chrbtom.

Napriek tomu, že zomrela ako 28 ročná, svet na ňu nezabudol.

Najmenej dve piesne Boba Dylana sú práve o nej, skupina The Cult pre ňu tiež zložila pieseň a vo videoklipe dokonca použili originálne Ediine fotografie…

George Hickenlooper si vybral do hlavnej úlohy nádhernú Siennu Miller (Po krk v extáza/Layer Cake, Casanova). Svetoznámeho Andyho Warhola tu stvárnil vynikajúci Guy Pearce (Memento, Proposition) a v postave Ediinej veľkej lásky poznáme mladého Haydena Christensena (Star Wars II, III).

Film sa pred príchodom do kín stretával s mnohými problémami. Napríklad Bob Dylan chcel zaraziť premietanie tohto snímku. Film podľa neho vraj naznačuje, že múza Andyho Warhola zomrela práve kvôli nemu…