Vášeň a cit

premiéra: 06. 12. 2007 

 

Pôvodný názov: Becoming Jane
Žáner: Romantické dráma
Minutáž: 120
Pôvod: Veľká Británia / USA (2007)
Réžia: Julian Jarrold
Scenár: Kevin Hood, Sarah Williams
Hrajú: Anne Hathaway (Jane Austen), James McAvoy(Tom Lefroy), Julie Walters (Mrs. Austen), James Cromwell (Rev Austen), Maggie Smith (Lady Gresham), Joe Anderson (Henry Austen), Jessica Ashworth (Lucy Lefroy)

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Vášnivý milostný príbeh o skutočnom stretnutí mladej Jane Austenovej a Toma Lefroya, ktorý pravdepodobne inšpiroval jej najznámejšie romány.

V roku 1795 bola pre mladú anglickú dámu hlavným životným cieľom svadba s bohatým mužom.

Jane Austenová (Anna Hathaway) však verí na lásku. V svojich 20-tich rokoch sa konečne stretáva s temperamentným mladým Írom Tomom Lefroyom (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivosť ju natoľko uchvátia, že mladá spisovateľka nemyslí skoro na nič iné, len na Toma.

Môže si ale dovoliť odmietnuť ponuku k svadbe s vnukom Lady Greshamovej (Maggie Smith), a vzoprieť sa autorite svojich rodičov, a tak utiecť pred sociálnymi konvenciami?

Vďaka filmu Becoming Jane môžeme zistiť, že medzi Rozumom a citom a Pýchou a predsudkom sa odohral pravdivý životní príbeh…

Julian Jarrold obsadil do rolí ústrednej dvojice filmu vynikajúcich hercov, a to Annu Hathawayovú (Denník princeznej 1+2/The Princess Diaries 1+2, Skrotená hora/Brokeback Mountain, Diabol nosí Pradu, The Devil Wears Prada), Jamesa McAvoya (Wimbledon, Vnútri tančím/ Inside I’m Dancing, Strings, Posledný škótsky kráľ/The Last King of Scotland).

Ďalej hrajú James Cromwell (Ľud verzus Larry Flint/The People vs. Larry Flint, Zelená míľa/ The Green Mile, Najhoršie obavy/The Sum of All Fears, Kráľovná/The Queen), Maggie Smith (Súboj Titanov/Clash of the Titans, Gosford Park, Harry Potter) alebo Juliu Walters (Rita/ Educating Rita, Billy Elliot, Harry Potter)…