Tristan a Izolda

premiéra: 25. 05. 2005

 

Pôvodný názov: Tristan & Isolde
Žáner: Romantická dráma
Minutáž: 126
Pôvod: Veľká Británia (2005)
Réžia: Kevin Reynolds
Scenár: Dean Georgaris
Kamera: Artur Reinhart
Hudba: Anne Dudley
Hrajú: James Franco (Tristan), Sophia Myles (Isolda), Rufus Sewel (lord Marke), David O’Hara (král Donnchadh)…

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Mnohí veria, že sa to naozaj stalo. Podľa prastarej keltskej povesti bol Tristan kráľovským synom. Po narodení sa stal sirotou, napriek tomu dostal rytiersku vychovu.Vyrástol v krásného a čestného muža. Usadil sa na dvore svojho strýka, lorda Marca. Pomohol mu zvíťaziť nad mnohými nepriateľmi. Keď se lord Marc mal stať kráľom, poteboval sa oženiť. Jeho vyvolenou sa stala krásná Izolda. Pripravený nápoj lásky pre ňu a Marca však nešťastnou zhodou okolností vypila s Tristanom. Zamilovali sa, ale Izolda sa stala ženou Marca. Milenci sa tajne schádzali, no boli pristihnutí. Tristan musel odísť z krajiny. Bez svojej Izoldy však nedokázal žiť. V najväčšom zúfalstve sa rozhodol zradiť priateľstvo s Marcom a nechal pre Izoldu vyslať loď…

Napriek tomu, že im mnohí nepriali, ich láska prežila v legendách celé veky.

Nakrúcanie výpravného historického filmu prebiehalo prevažne v Čechách, a to na Křivo-klátsku a v Průhonickom parku. Významný je fakt, že vikingská loď, ktorá sa vo filme objaví, bola postavená v Přerove, podľa originálneho goldstadského plavidla.

Režisér Kevin Reynolds (Fandango, Beštia/The Beast of War, Robin Hood: Kráľ zbojníkov/Robin Hood: Prince of Thieves, Vodnýí svet/Waterworld) obsadil do hlavných úloh krásnu Sophiu Myles (Z pekla/From Hell, Underworld) a sympatického Jamesa Franca (Hodina pravdy/City by the Sea, Spider-man, Spider-man 2). Ako čerešnička na torte sa v role mladého Tristana objaví vynikajúci Thomas Sangster, ktorého poznáme z úlohy Sama v romantickej komédii Láska nebeská/Love actually.