Traja mušketieri: D’Artagnan

Premiéra: 6.4.2023

Traja mušketieri: D’Artagnan

Premiéra: 6.4.2023

Oficiálny trailer k filmu

Informácie o filme

Originálny názov: Les trois mousquetaires: D’Artagnan
Žáner: historický/akčný
Dĺžka: 121 minút
Jazyková verzia filmu: český dabing 5.1., originálne franczúzske znenie s českými titulkami 5.1, 7.1
Prístupnosť: od 12 rokov
Pôvod: Francúzsko
Rok výroby: 2023

Réžia: Martin Bourboulon
Scenár: Martin Bourboulon, Matthieu Delaporte, Alexandre Dumas, Alexandre de La Patellière
Hrajú: Eva Green, Vincent Cassel, Vicky Krieps, Lyna Khoudri, Louis Garrel, François Civil, Romain Duris, Jacob Fortune-Lloyd, Pio Marmaï, Alexis Michalik a ďalší.

Obsah

Romantický dobrodružný príbeh plný lásky a intríg, vášne a zrady, priateľstva a súbojov na život a na smrť, ktorý milujú ľudia na celom svete už takmer 200 rokov.

V kráľovstve rozdelenom náboženskými vojnami a pod hrozbou britskej invázie hŕstka mužov a žien skríži meče a spojí svoj osud s osudom Francúzska…

Temperamentný mladý Gaskonec d’Artagnan, nebojácni a verní kráľovskí mušketieri Athos, Porthos a Aramis, krehká Konstancia, diabolsky ľstivý kardinál Richelieu a krásna a tajomná Milady de Winter sú hrdinami tohto nesmrteľného príbehu o odvahe, láske a cti.

Výpravné spracovanie legendárneho románu Alexandra Dumasa prichádza v netrpezlivo očakávanom epose. S rozpočtom viac ako 70 miliónov eur sa Traja mušketieri: D’Artagnan/Milady je najdrahším projektom v histórii francúzskej kinematografie.

Na nakrúcanie bolo potrebných 650 koní a 9 000 komparzistov v prestížnych lokalitách, ako sú palác Louvre, hotel Invalidovňa, zámky Fontainebleau a Saint-Germain-en-Laye, Fort la Latte, Chantilly, citadela Saint-Malo a historické centrum Troyes

V novom spracovaní nesmrteľného dobrodružstva sa predstaví pôsobivé hviezdne obsadenie: Eva Green (Casino Royale), Vincent Cassel (Jason Bourne, Asterix a Obelix, Čierna labuť), Olive Jackson-Cohen (Neviditeľný), Vicky Krieps , Louis Garrel, Romain Duris a ďalší.

Fotografie

Pripravujeme