Skrotená hora

 

premiéra: 06. 04. 2006

 

Pôvodný názov: Brokeback Mountain
Žáner: Dráma
Minutáž: 134
Pôvod: USA (2005)
Réžia: Ang Lee
Scenár: Larry McMurtry, Diana Ossana
Kamera: Rodrigo Prieto
Hudba: Gustavo Santaolalla
Hrajú: Jake Gyllenhaal (Jack Twist), Heath Ledger (Ennis Del Mar), Michelle Williams (Alma Beers Del Mar), Anne Hathaway (Laureen Twist), Randy Quaid (Joe Aguirre), Linda Cardellini (Cassie Cartwright)

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Príbeh lásky a priateľstva od oscarového režiséra Anga Leeho.

Film rozpráva milostný príbeh dvoch mladých mužov – rančera a kovboja – ktorí sa poznali v lete roku 1963 a stali sa priateľmi na celý život. Prežili veľa radosti i tragédie, a vďaka tomu poznali slabosť a silu lásky.

Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gyllenhaal) sa zoznámia vo Wyomingu, pracujú kde ako kovboji v horách s názvom Brokeback. Skoro sa stávajú najlepšími priateľmi. Na konci leta ich práca končí a každý ide svojou cestou.

Ennis zostáva vo Wyomingu, kde sa ožení s Almou (Michelle Williams), ktorá mu porodí dve dcéry. Rodina sa pretĺka životom s veľkými ťažkosťami. Jack odchádza do Texasu, kde sa zamiluje do kráľovny rodea Laureen (Anne Hathaway). Zosobášia sa a skoro sa im narodí syn. Ubehnú štyri roky, keď Ennis dostane od Jacka správu, že sa chystá navštíviť Wyoming. Po Jackovom príchode obaja zisťujú, že uplynulá doba na sile ich citu nič nezmenila.

V nasledujúcich rokoch sa obaja snažia zo všetkých síl toto puto udržať. Zisťujú, že najdôležitejšie v ich živote je sila priateľstva, lásky a dôvery.