Ríša vlkov

premiéra: 13. 10. 2005

 

Pôvodný názov: L’Empire des Loups
Žáner: Krimi thriller
Minutáž: 130
Pôvod: Francúzsko (2005)
Réžia: Chris Nahon
Scenár: Jean-Christophe Grangé
Kamera: Michel Abramowicz
Hudba: Olivia Bouyssou, Grégory Fougeres, Dan Levy, Pascal Morel, Samuel Narboni, Luca de‘ Medici
Hrajú: Jean Reno (Jean-Louis Schiffer), Arly Jover (Anna Heymes), Jocelyn Quivrin (Paul Nerteaux), Laura Morante (Mathilde Wilcrau), Philippe Bas (Laurent), David Kammenos (Ackerman), Didier Suvegrain (Dr. Ackerman), Patrick Floersheim (Charlier), Etienne Chicot (Amien)

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Anna Heymes (Arly Jover), manželka vysoko postaveného parížskeho úradníka , ktorá už mesiac trpí rôznymi halucináciami a čiastočnou stratou pamäti začína podozrievať svojho manžela, že vlastne nie je tým váženým a čestným mužom, akým sa zdal byť…

V tureckej štvrti Paríža sú nájdené tri brutálne zavraždené a zohavené ženy, ktoré sú si nápadne podobné . Prípad dostane Paul Nerteaux (Jocelyn Quivrin), húževnatý policajný kapitán, ktorý požiada o pomoc bývalého kolegu Jeana-Louisa Schiffera (Jean Reno). Schiffer sa vyzná v podsvetí a používa tvrdé vyšetrovacie metódy.

Anna medzitým nájde útočisko u priateľskej psychiatričky (Laura Morante) a začne odhaľovať svoju záhadnú minulosť. Spojitosť medzi ňou a vraždami sa silnie…

Hlavné úlohy v temnom, napínavom krimi-thrilleri, natočeného podľa rovnako nazvanej knihy Jeana-Christopha Grangého (Purpurové rieky), stvárnili Jean Reno (Leon/Léon, Mission: Impossible, Purpurové rieky/ Les Rivières pourpres), Arly Jover (Blade), Jocelyn Quivrin (Lautrec, Profesor/Le Prof, Nana) a Laura Morante (Synova izbaj/La Stanza del Figlio).