Příběh kmmotra

 

premiéra: 31. 10. 2013

 

Pôvodný názov: Příběh kmotra
Žáner: dráma / krimi
Minutáž: 99
Pôvod: Česká republika (2012)
Réžia: Petr Nikolaev
Scenár: Petr Nikolaev, Miroslav Oščatka, spolupráca: Jaroslav Kmenta
Kamera: David Ployhar
Hudba: Kristian Koll
Hrajú: Ondřej Vetchý, Lukáš Vaculík, Vica Kerekes, Jan Vondráček, Kryštof Hádek, Zuzana Čapková, Andrej Hryc, Vladimír Brabec, Oldřich Vlach

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Medzi vrcholnou politikou a organizovaným zločinom leží často iba tenká hranica. Niektorí ju prekročia.

Príbeh budúceho mafiánskeho bossa Františka Vedrala (Ondřej Vetchý) začína v 80. rokoch, kedy pôsobil ako vekslák a postupne zbohatol na pod-vodoch s nehnuteľnosťami, bankovými machináciami, kupónovej privatizácii, lobbingu. Vypracoval sa na pozíciu nekorunovaného vládcu českého podsvetia a ovplyvňoval zákulisie vysokej politiky. Z bánk a firiem vytuneloval 4 miliardy korún. Mal na svedomí smrť mnohých ľudí.

Pred našimi očami ožije tvrdý súboj človeka, ktorý za každého režimu chladnokrvne kráčal za svojim cieľom, so zásadovým predstaviteľom zákona a poriadku. Policajt Cajthaml (Lukáš Vaculík) bol Kmotrovi celý život na stope. Neúnavne bojoval s korupciou súdov, rozviedky i polície. Nikdy nestratil vieru vo víťazstvo spravodlivosti.

Režisér Petr Nikolaev (Lidice) prináša kriminálny thriller natočený na motívy skutočných udalostí. Knižnou predlohou je bestseller Jaroslava Kmentu Kmotr Mrázek.