Prekliatie

premiéra: 01. 07. 2005

 

Pôvodný názov: Cursed
Žáner: Horor, komédia
Minutáž: 97
Pôvod: USA (2005)
Réžia: Wes Craven
Scenár: Kevin Williamson
Kamera: Robert McLachlan
Hudba: Marco Beltrami
Hrajú: Christina Ricci (Ellie), Jesse Eisenberg (Jimmy), Joshua Jackson (Jake), Shannon Elizabeth (Becky), Portia de Rossi (Zela), Mya (Jenny), Daniel Edward Mora (Jose), Kristina Anapau (Brooke)

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

V uliciach Los Angeles straší prízrak z iného sveta, vlkolak! Ako zmení osudy trojice mladých ľudí, ktorí dosiaľ žili pokojným, bezstarostným živo-tom? Stačí jeden spln mesiaca a prízrak, ktorý sa vynoril zo svojho tieňa, zaútočí s tragickými následkami.

Počas jazdy po Mullholand Drive stratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad riadením a narazí do iného auta. Keď dievča a jej spolujazdec, Elliin mladší brat Jimmy (Jesse Eisenberg), prídu na pomoc zranenému vodičovi, stávajú sa obeťou útoku podivného tvora. Jimmy je presvedčený, že to je vlkolak…

Keď neskôr súrodenci u sebe objavia zvláštne, nadprirodzené schopnosti, najprv nemôžu uveriť, že nejde o náhodu alebo omyl. Dokážu sa vzoprieť osudu, ktorý by ich pri každom splne menil v krvavé monštrá? Alebo sa trpne podriadia a stanú sa len ďalšími roznášačmi nákazy v hroznom, nekonečnom reťazci Zla?

Ellie nechce na svojej budúcnosti nič meniť: chce byť producentkou televíznej show a chodiť s milovaným Jakom (Joshua Jackson). Jimmyho však možnosť nového života neodolateľne priťahuje…

Prekliatie sú novým spoločným dielom majstrov hororu režiséra Wese Cravena (série Vreskot 1-3/Scream 1-3, Nočnáí mora v Elm Street/A Nightmare On Elm Street) a scenáristu Kevina Williamsona (série Vreskot 1-3/Scream 1-3, Tajomstvo minulého leta/I Know What You Did Last Summer, Fakulta/The Faculty). Hlavné úlohy stvárnili Christina Ricci (Monštrá/Monster, Ospalá diera/Sleepy Hollow) a Joshua Jackson (Vreskot 2/Scream 2, Veľmi nebezpečné známosti/Cruel Intentions).