Prachy dělaj člověka

premiéra: 26. 10. 2006

 

Pôvodný názov: Prachy dělaj člověka
Žáner: Krimi komédia
Minutáž: 110
Pôvod: Česká republika (2006)
Réžia: Jiří Chlumský
Scenár: Radek John
Kamera: Tomáš Juríček, (záberi zo Srí Lanky Ramúnas Greičius)
Hudba: Skupina CLOU a František Soukup
Hrajú: Tomáš Hanák, Ondřej Vetchý, Michal Suchánek, Renata Visnerová, Anna Šišková, Marek Vašut, Gábina Partyšová, Ivana Christová

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Film „Prachy dělaj člověka“ je čierna krimikomédia odohrávajúca sa v súčasnosti. Príbeh je inšpirovaný dvomi najväčšími a doteraz neobjasnenými lúpežami, ktoré sa v Čechách v uplynulých rokoch stali.

Hlavnými aktérmi sú traja kamaráti, ktorých pred rokmi osud dramaticky rozdelil. Teraz sa znovu schádzajú v kulisách súčasnej Prahy. Za akým účelom sa novodobí mušketieri dávajú dohromady? Aby spoločne získali milióny! Lúpežné akcie sa podarili, ale čo ďalej? Ako si užiť tieto peniaze, a nevzbudiť pri tom pozornosť? Naši traja hrdinovia prichádzajú na to, že je to oveľa ťažšie, ako si pôvodne mysleli. A nepodarilo by sa im to bez zázemia medzinárodného zločinu. Dej filmu je zasadený do kulís Prahy i atraktívnych exteriérov Srí Lanky a Tunisu.

Producentom filmu je Jan Nejedlý (Česká Produkce), ktorý sa podieľal na filmoch Snowboarďáci a Experti. Koproducenti sú TV Prima a Motorsport Vavřinec.

Autorom scenára je Radek John, ktorý má na svojom konte napríklad scenáre k filmom Tankový prapor (1991), Bony a klid (1987), Proč? (1987).

Režiséra Jiřího Chlumského dobre poznajú diváci televíznych seriálov Místo v životě (2006) a Hop nebo trop (2004). Nakrútil tiež vojnovú crazy komédiu Stůj, nebo se netrefím (1998).

Vo filme zaznie 8 piesní (2 pôvodné) skupiny Clou, hudobným producentom je František Soukup.