Panic je nanic 

 

premiéra: 16. 02. 2006

 

Pôvodný názov: Panic je nanic
Žáner: Komédia
Minutáž: 99
Pôvod: Česká republika (2005)
Réžia: Ivo Macharáček
Scenár: Miroslav Buberle
Kamera: Tomáš Kresta
Hudba: František Soukup
Hrajú: David Vobořil (Honza Šolar), Michal Hruška (Jirka Nohejl), Tomáš Žatečka (Vašek Beznoska), Šárka Vaňková (Lenka), Ida Sovová (Soňa), Irena Máchová (Lucka), Ivana Korolová (Zuzana), Kveta Fialová (Vaškova babička), Milena Dvorská (predavačka), Ladislav Trojan (Vaškov dedko)

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

„Panic je nanic“ je motto hlavných hrdinov, troch šestnásťročných kamarátov z Prahy. Ničím sa nelíšia od svojich vrstovníkov, problémy im spôsobujú len predpotopní rodičia, väčšina dospelých, ale hlavne vek. Nie sú totiž ešte naozajstní muži, ale detstvo už majú dávno za sebou.

Chcú stráviť prázdniny spoločne, lenže Vašek dostane k narodeninám od babičky poukaz na zájazd k Balatonu. Honza s Jirkom sa preto vypravia na čunder bez neho. Vašek si ale nenechá prázdniny skaziť, utečie z autobusu plného dôchodcov a ide za kamarátmi. Stretne sa s nimi v malej krčme v zapadnutej dedinke, kde sa zrodí úžasný plán.

Zoznámia sa s miestnou kráskou, ktorá by veľmi rada strávila aspoň časť prázdnin v Prahe. Jirkovi rodičia sú služobne v Paríži, a tak s ňou chlapci na pár týždňov vymenia ich luxusnú vilu za spustnutý dom. Prežijú báječné dni, zažijú veľa neuveriteľných a smiešnych príhod so „starousadlíkmi“, naviažu nové priateľstvá a s pomocou miestnych dievčat sa z nich možno stanú chlapi…

Panic je nanic je hrejivá komédia plná šteklivého humoru a prekvapivých situácií. Hlavné úlohy si zahrali začínajúci herci David Vobořil, Michal Hruška a Tomáš Žatečka. Hlavná dievčenská úloha bola zverená vlaňajšej finalistke Česko hľadá Superstar Šárke Vaňkovej.

Úlohy dospelých sa ujali Kveta Fialová, Milena Dvorská, Zdenka Volencová – Žádníková, Vladimír Javorský a daľší. V epizódnych úlohách sa objaví moderátor Libor Bouček, modelka Andrea Verešová a herečka, moderátorka a modelka Eva Aichmajerová.