Paddington

 

premiéra: 26. 12. 2014

 

Pôvodný názov: Paddington
Žáner: rodinná komédia
Minutáž: 98
Pôvod: Veľká Británia, Francúzsko, Kanada (2014)
Réžia: Paul King
Scenár: Michael Bond, Paul King
Kamera: Eric Wilson
Hudba: Matt Biffa
Hrajú: Marek Fašíang (hlas Paddingtona), Hugh Bonneville ( v slovenskom znení Peter Sklár), Sally Hawkins (Zuzana Porubjaková), Nicole Kidman (Renata Rudová), Jim Broadbent (František Kovár) a ďalší

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Paddington je medvedík, ktorý nosí vlnený kabát a neforemný klobúk. Jeho oblúbené jedlo je marmeláda. Napriek tomu, že žije v Londýne, pochádza z Peru. Tam sa o neho stará strýko a teta Lucy. Keď strýko zomrie teta sa rozhodne, že ho pošle do Londýna. Medvedík pricestuje sám na londýnsku stanicu Paddington, kde ho nájde sediaceho na kufri , s klobúkom na hlave a lístočkom okolo krku: „Postarajte sa o tohoto medvedíka, prosím,“ rodina Brownovcov. V tejto rodine, má byť len dočasne, ale situácia sa zamotá. Na scéne sa totiž objaví riaditeľka miestneho múzea p. Milicent (Nicole Kidman), ktorá z medvedíka chce vytvoriť preparovaný exponát. A to rodina Brownovcov nechce pripustiť.

Literárna predloha spisovateľa Michaela Bonda bola predmetom spracovania mnohých kníh a televíznych seriálov a vďaka producentovi takých filmových hitov ako Harry Potter a Gravitácia, Davidovi Heymanovi, sa jej dostala veľkolepá filmová podoba.