Noc s nabrúsenou britvou 

 

premiéra: 08. 12. 2005

 

Pôvodný názov: Haute tension
Žáner: Horor
Minutáž: 91
Pôvod: Francúzsko (2003)
Réžia: Alexander Aja
Scenár: Alexander Aja, Grégory Levasseur
Kamera: Maxim Alexander
Hudba: Francois Eudes
Hrajú: Cécile de France (Marie), Maïwenn (Alexia), Philippe Nahon (vrah), Franck Khalfoun (Jimmy), Andrei Finti (oter Alexie), Oana Pellea (matka Alexie), Marco Claudiu Pascu (Tom)

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Horor Noc s nabrúsenou britvou je desivý príbeh dvoch dievčat , ktoré bojujú o prežitie so šialeným psychopatom.

Spolužiačky Maria a Alexia sú najlepšie kamarátky. Aby sa mohli v pokoji pripravovať na univerzitné skúšky, rozhodnú sa stráviť víkend na odľahlej usadlosti Alexiiných rodičov. Uprostred noci zastaví pri dome dodávka a na dvere zaklope neznámy muž. Otec Alexie otvorí a s prvým zasvišťaním britvy sa pre obe dievčatá idylický víkend zmení v nekonečnú noc plnú teroru. Alexia je neznámym šialencom spútaná a unesená. Podarí sa Márii zachrániť kamarátke život? Alebo sa tiež dostane do rúk brutálneho vraha?

Horor Noc s nabrúsenou britvou je nakrútený v štýle diváckych hitov ako bol Texaský masaker motorovou pílou alebo 3:15 zomrieš. Producentom filmu je slávny francúzsky režisér a scenárista Luc Besson (Brutálna Nikita/Nikita, Leon, Piaty element / The Fifth Element, Johanka z Arku/The Messenger: The Story of Joan of Arc, Utrhnutý z reťaze / Unleashed). V jeho produkcii vznikli úspešné filmy ako sú série Taxi, Kurier/The Transporter. Nocí s nabrúsenou britvou sa vracia k hrôze a napätiu, ktorou disponovali klasické horory 70. let. Režisér Alexandre Aja rafinovane stupňuje tiesnivú a desivú atmosféru až k šokujúcemu vrcholu. V hlavných úlohách excelujú Cécile de France (Cesta okolo sveta za 80 dní / Around the World in 80 Days), Maïwenn (Piaty element / The Fifth Element, Leon) a Philippe Nahon (Purpurové rieky / Les Riviéres pourpres, Bratrstvo vlkov / Le Pacte des loups).

Noc s nabrúsenou britvou získala ocenenie v štyroch kategóriách na Katalánskom MFF v Španielsku a získala si veľkú pozornosť na Festivale fantasy filmov v Amsterdame.