Nepohodlný

premiéra: 01. 06. 2006

 

Pôvodný názov: The Constant Gardener
Žáner: Špionážny thriller
Minutáž: 119
Pôvod: USA, Veľká Británia (2005)
Réžia: Fernando Meirelles
Scenár: Jeffrey Caine, podle románu Johna le Carrého
Kamera: César Charlone
Hudba: Alberto Iglesias
Hrajú: Ralph Fiennes (Justin Quayle), Rachel Weisz (Tessa Quayle), Daniele Harford (Miriam), Danny Huston (Sandy), Gerard McSorley (Sir Kenneth Curtiss), Hubert Koundé (Arnold Bluhm), John Keogh (imigračný úradník)

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

V odľahlej časti Severnej Kene je nájdená brutálne zavraždená aktivistka Tessa Quayle (Rachel Weisz). Jej manžel Justin Quayle (Ralph Fiennes) – člen Britského vysokého komisariátu v Nairobi – sa rozhodne vyšetriť smrť manželky na vlastnú päsť. Dôkazy ukazujú na zločin z vášne. Preto sa Quayle prenasledovaný výčitkami a povesťami o neverách svojej zosnulej ženy vydáva po stopách jej života. Bude musieť riskovať vlastný život a prejsť tri kontinenty, aby odkryl pravdu. Vďaka prístupu k diplomatickým tajomstvám sa začne postupne odhaľovať sprisahanie, ktoré je oveľa komplikovanejšie, než by si kto dokázal predstaviť…

Nepohodlný bol nakrútený podľa románu bývalého príslušníka britskej spravodajskej služby, svetoznámeho autora špionážnych bestsellerov Johna le Carrého. Režisérom thrilleru je Fernando Meirelles, ktorý má už nomináciu na Oscara za réžiu filmu Mesto bohov / Cidade de Deus. Hlavné úlohy stvárnili Ralph Fiennes nominovaný na Oscara za Anglického pacienta / The English Patient a Schindlerov zoznam / Schindler‘s List a stále obľúbenejšia herečka Rachel Weisz (Mumie / The Mummy, Múmia sa vracia / The Mummy Returns, Nepriateľ pred bránami / Enemy at the Gates, Constantine).