Martin a Venuša

premiéra: 07. 03. 2013

Pôvodný názov: Martin a Venuše
Žáner: komédia
Minutáž: 102
Pôvod: Česká republika (2012)
Réžia: Jiří Chlumský
Scenár: Kristina Dufková, Andrea Jarošová
Kamera: Asen Šopov
Hudba: Michal Hrůza
Hrajú: Marek Taclík, Kristýna Boková, Zuzana Stivínová, Jan Budař, Lubo Paulovič, Tomáš Hanák, Tomáš Matonoha, David Kraus, Věra Křesadlová-Formanová, a další ….

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Príbeh filmu začína pred 10 rokmi, na vernisáži obrazov, kedy se mladá a nádejná výtvarníčka Vendula (Kristýna Boková) zoznámi so svojím budúcim manželom Martinom (Marek Taclík). Spoločne založia rodinu, majú dvojčatá predškolského veku a jedného maličkého syna.

Martin buduje kariéru vo firme vyvíjajúcej hračky a Vendula sa stará o deti. Martin je stále v práci, snaží sa zabezpečiť rodinu, na ktorú mu nezostáva čas, naopak Vendula sa stará o domácnosť a nemá žiadny priestor pre seba.

Každý robí pre rodinu maximum, ale postupne sa cítia nedocenení tým druhým. Udalosti naberú spád, keď manželia uzatvoria stávku.

Martin sľúbi, že sa postará o deti a domácnosť počas jedného mesiaca. Je presvedčený, že to vlastne nie je vôbec ťažké. Nastane kolotoč humorných a nečakaných udalostí, ktoré túto dvojicu pomyselne vrátia opäť na začiatok ich vzťahu. Znovu si začnú vážiť jeden druhého a navzájom sa rešpektovať.