Letec

premiéra: 10. 02. 2005

 

Pôvodný názov: The Aviator
Žáner: Dráma
Minutáž: 170
Pôvod: USA / Japonsko (2004)
Réžia: Martin Scorsese
Scenár: John Logan
Kamera: Robert Richardson
Hrajú: Leonardo DiCaprio (Howard Hughes), Cate Blanchett (Katharine Hepburn), Kate Beckinsale (Ava Gardner), Adam Scott (Johnny Meyer), Kelli Garner (Faith Domergue), Alec Baldwin (Juan Trippe), Gwen Stefani (Jean Harlow), Ian Holm (profesor Fitz), Alan Alda (senátor Brewster), Willem Dafoe (šéfredaktor), Jude Law (Errol Flynn)

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Howard Hughes (Leonardo DiCaprio) je mužom, pre ktorého nie je žiadny sen neuskutočniteľný. Na sklonku 20.rokov 20. storočia nakrúca filmovú drámu z 1. svetovej vojny Pekelní anjeli (Hell’s Angels), ktorá sa stane legendou. Výstredný miliardár však nie je iba režisérom a producentom filmov spútavajúcich fantáziu davov. Počas svojho života sa stáva vlastníkom legendárnej filmovej spoločnosti RKO Pictures, ale najmä priekopníkom letectva. Často s kamennou tvárou balansuje na krehkej hranici medzi životom a smrťou. Naviac je Howard Hughes zároveň mužom, ktorý dokáže okúzliť najkrásnejšie ženy sveta – hollywoodske hviezdy Katharine Hepburn (Cate Blanchet) a Avu Gardner (Kate Beckinsale).

Neuveriteľný životný príbeh legendárneho filmového režiséra a podnikateľa preniesol na filmové plátno režisérsky majster Martin Scorsese (Casino, Mafiáni/Goodfellas). Do hlavnej úlohy obsadil fenomenálneho Leonarda DiCapria. Vznikol tak jeden z najzaujímavejších a najneočakávanejších filmov tejto sezóny. Dráma Letec, ktorá už má na svojom konte šesť nominácií na Zlatý Glóbus, je zároveň žeravým želiezkom v ohni na Oscara.