Krv zmiznutého 

 

premiéra: 21. 04. 2005

 

Pôvodný názov: Krev zmizelého
Žáner: Klasický
Minutáž: 126
Pôvod: ČR (2004)
Réžia: Milan Cieslar
Scenár: Vladimír Körner
Kamera: Jiří Macháně
Hudba: archív
Hrajú: Vilma Cibulková (Helga), Dorli (Ester Geislerová), Václav Jiráček (Arno), Vladimír Dlouhý (Jost), Ondřej Vetchý (Lubic), Igor Bareš (Čevora), Jiří Lábus (Pepek), Marek Vašut (Kongo Müller)

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Krv zmiznutého začína po vypuknutí 2. svetovej vojny milostným príbehom baltského šľachtica Arna von Lievena (Václav Jiráček) a Češky Helgy (Vilma Cibulková). Arno uteká pred sovietskou hrozbou do fínskej vojny. V jednej z bitiek je ranený a prevezený do nemeckého lazaretu, kde mu Helga zachráni život. Prežívajú vášnivú lásku, ale Arno je povolaný naspäť do vojnovej hrôzy… Z krátkeho vzťahu sa Helge narodí dcéra Dorli (Ester Geislerová). Práve dieťa sa pre Helgu stáva jediným zmyslom života. Musí svoju dcéru ochrániť a pokúsiť sa prežiť zložitú dobu…

Dej filmu je rozvrhnutý do štyroch ročných období, ktoré sú pozadím pre strhujúci dramatický príbeh, odohrávajúci sa v divokej prírode moravských hôr, ale tiež v exotickom belgickom Kongu.

Režisér Milan Cieslar citlivo rozpráva príbeh žien vo vyhrotenej historickej situácii. Svojím spôsobom nadväzuje na svoj predchádzajúci film Prameň života (2000), ku ktorému tiež napísal scenár Vladimír Körner a ktorý bol s úspechom uvedený na Berlinale 2000 a získal hlavné ceny na medzinárodných filmových festivaloch Troja, Laon, Gottbus, Rimouski, Chemnitz.