Kráľovský víkend 

 

premiéra: 28. 02. 2013

Pôvodný názov: Hyde Park on Hudson
Žáner: Dráma / Komédia / Životopisný
Minutáž: 94
Pôvod: Veľká Británia (2012)
Réžia: Roger Michell
Hrajú: Bill Murray, Laura Linney, Samuel West, Olivia Colman a ďalší

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Každý občas potrebuje rozptýlenie od každodenných starostí. Aj prezident.

K americkému prezidentovi Franklinovi D. Rooseveltovi (Bill Murray) prichádza na návštevu jeho vzdialená šarmantná sesternica Daisy (Laura Linney). Pre oboch je spoločne strávený čas vítanou zmenou v ich životoch a stávajú sa dôvernými priateľmi.

Avšak tento víkend, počas ktorého sa zblížia, má aj iný rozmer – do prezidentovej súkromnej rezidencie po prvý krát v histórii prichádza anglická kráľovná s manželom.

Pre všetkých zúčastnených je táto situácia v niečom zásadná. V rámci utužovania dobrých vzťahov medzi dvoma svetovými mocnosťami hrá každý svoju dôležitú úlohu. A Daisy možno tu najdôležitejšiu… Tento víkend bude určite nezabudnuteľný!

Režisér Roger Michell (Notting Hill) natočil príjemnú komediálnu drámu s prvkami romantiky zo zákulisia svetových dejín, pretkanú nezabudnuteľným britským humorom. Bill Murray (Stratené v preklade, Zlomené kvety) je za úlohu F.D. Roosevelta nominovaný na Zlatý Glóbus za najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe. Daisy stvárnila Laura Linney, trikrát nominovaná na Oscara, známa predovšetkým z úspešnej komédie Láska nebeská.