Iluzionista

premiéra: 14. 12. 2006

 

Pôvodný názov: The Illusionist
Žáner: Dráma
Minutáž: 110
Pôvod: Česká republika / USA (2006)
Réžia: Neil Burger
Scenár: Neil Burger
Kamera: Remi Adefarasin
Hudba: Philip Glass
Hrajú: Edward Norton, Jassica Biel, Rufus Sewell

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Nadaný iluzionista Eisenheim (Edward Norton) ohromuje stále viac a viac viedenské publikum. O jeho výnimočnosti sa dozvie tiež korunný princ Leopold (Rufus Sewell).

Krutý následník trónu sa rozhodne navštíviť Eisenheimovo vystúpenie so svojou krásnou snúbenkou Sofiou von Teschen (Jessica Biel).

Tá si skoro uvedomí, že mága pozná z detstva. Temer zabudnutý vzťah znovu ožíva. Tajní milenci sa rozhodnú dostáť svojmu sľubu z mladosti a spolu utiecť. Nasledujúci deň však Sofiu nájdu mŕtvu.

Zdrvený Eisenheim ignoruje vyšetrujúceho inšpektora Uhla (Paul Giamatti) a berie spravodlivosť do svojich rúk. Musí dokázať Leopoldovu vinu na Sofiinej smrti skôr než bude sám zničený.

Nikto netuší, že sa tajomný mág len práve chystá predviesť najväčšiu ilúziu svojej kariéry…

Mimoriadne tajomný príbeh skvele kombinujúci romancu, politiku a mágiu napísal a zrežíroval nádejný Neil Burger. Do hlavných úloh obsadil vynikajúceho Edwarda Nortona (Prvotný strach, 25. hodina, Červený drak), nádhernú Jessicu Biel (Pravidla vášne, Cellular, Elizabethtown), charizmatického Rufuse Sewella (Nebezpečná krása, Príbeh rytiera, Tristan & Izolda) a nestarnúceho Paula Giamattiho (Muž na mesiaci, Bokovka, Ťažká váha).

Na vzniku filmu sa z veľkej časti podieľala Česká Republika. Iluzionista bol totiž nakrúcaný v Prahe, Tábore a Českom Krumlove a všetky vizuálne efekty boli vytvorené v medzinárodne uznávanom štúdiu UPP.