Dočkáme sa Ježiška?

premiéra: 05. 12 2013

 

Pôvodný názov: Přijde letos Ježíšek?
Žáner: romantická komédia
Minutáž: 100
Pôvod: ČR/SR/Mexiko (2013)
Réžia: Lenka Kny
Scenár: Karolína Dubová, Lenka Kny
spoluautori: Daniela Fischerová, Hana Cielová, Jan Rudovský
Kamera: Alexander Šurkala
Hudba: Michal Pavlíček
Hrajú: Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Václav Postránecký, Dolores Heredia, Aislinn Derbez, Igor Chmela, Danica Jurčová, Radúz Mácha a ďalší.

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Šarmantný José (Josef Abrhám) sa po tridsiatich rokoch emigrácie v Mexiku vracia do rodnej Prahy. Podľahne naliehaniu svojej mexickej manželky Dolores. Tá verí, že pre ich dcéru Penélope, ktorá sa márne snaží otehotnieť, je posledná nádej zázrak, ktorý by v predvianočnom čase mohlo splniť slávne Pražské Jezuliatko.

José má z návratu obavy, pretože veľmi dobre vie, že by mu mohol priniesť nečakané prekvapenia. Medzi ne patrí napr. dávny kamarát Rudo (Václav Postránecký), nie celkom ideálny kostolník (Pavel Kříž), ale najmä jeho bývalá láska Kveta (Libuše Šafránková) a jej veľká svojrázna rodina. Rodné mesto pripraví Josému veľa vtipných ale aj zamotaných situácií. Bude potrebovať nadhľad a všetok svoj zmysel pre originálne riešenia, aby sa všetci dostali z valiacich sa problémov.

Čoskoro sa ukáže, že v Prahe je našťastie okrem Pražského Jezuliatka i mnoho ďalších bytostí, ktoré sú schopné konať zázraky.

V hlavných úlohách láskyplnej komédie Dočkáme sa Ježiška? sa po viacerých rokoch na plátne zišli dvaja z najobľúbenejších českých hercov – manželia Libuše Šafránková a Josef Abrhám. Ďalšie postavy stvárnili Václav Postránecký, Igor Chmela, Pavel Kříž, Danica Jurčová, Marian Roden, Dolores Heredia a ďalší.