Autorozprávky

premiéra: 05. 05. 2011

 

Pôvodný názov: Autopohádky
Žáner: Animovaný film – rodinný
Minutáž: 87
Pôvod: Česká republika (2011)
Réžia: Břetislav Pojar, Michal Žabka, František Váša, Libor Pixa
Scenár: Jan Prušinovský, Břetislav Pojar, Michal Žabka, František Váša, Libor Pixa
Kamera: Jan Šťastný, Ivan Vít
Hudba: Chinaski
Hrajú: Ondřej Vetchý, Petr Nárožný, Eva Holubová, Pavel Liška, Miroslav Táborský, Michal Malátný, Viktor Preiss a ďalší…

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Celovečerný rozprávkový film je zostavený zo štyroch animovaných epizód a hranej časti, ktorá všetko spája a vytvára rámec príbehu. Každá z rozprávok je spracovaná inou technikou a inou výtvarnou skupinou.

Prvá epizóda inšpirovaná Rozprávkou o princeznej, ktorá sa nesmiala, je animovaná polo plastickou technológiou. Režisérom tejto poviedky je Břetislav Pojar a výtvarníkom Pavel Koutský.

Druhý príbeh využíva klasickú animáciu bábok. Výtvarníkom a režisérom je Michal Žabka a príbeh O víle a účtovníkovi je zábavný pre deti a poučný pre oteckov. Tretia časť je animovaná veľmi neobvyklou technológiou. Papierové ploché bábky v reálnom priestore. Výtvarníkom je Bára Dlouhá a režisérom František Váša. Príbeh o rybárovi, jeho žene a zlatej rybke je známy, jeho nová interpretácia vo svete bicyklov a motorov je však úplne nová.

Štvrtá epizóda Pán Vincent sa odohráva v neďalekej budúcnosti. Režisér a výtvarník Libor Pixa dúfa, že zdravý rozum zvíťazí nad chamtivosťou a túžbou byť za každých okolností prvý.

Režisérom hraných predelov je Jakub Kohák. Rozprávačom je spevák skupiny Chinaski .

Film je nakrútený podľa rozprávok spisovateľa Jiřího Marka. Ten sa preslávil najmä kriminálnymi príbehmi Panoptikum Hriešnych ľudí a Panoptikum mesta pražského.