Artur a Minimojovia

premiéra: 15. 03. 2007

 

Pôvodný názov: Arthur et les Minimoys
Žáner: Rodinná komédia
Minutáž: 103
Pôvod: USA, Francúzsko (2006)
Réžia: Luc Besson
Scenár: Luc Besson
Kamera: Thierry Arbogast
Hrajú: Freddie Highmore/ (Artur), Madona/ (princezná Selénia), Snoop Dogg/ (Max), David Bowie/ (Maltazard), Mia Farrow (babička Artura)

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Desaťročný Artur žije s babkou v malom dome na dedine. Rovnako ako všetky deti, aj on je fascinovaný rozprávkami, ktoré mu babka rozpráva.

Zdá sa mu o afrických kmeňoch a neuveriteľných príbehoch, ktoré sú popísané a namaľované v čarovnej knihe jeho dedka, ktorý pred niekoľkými rokmi záhadne zmizol.

Idylické časy skončia v okamihu, kedy im hrozí zabavenie domu. Situácia vyzerá beznádejne. Jedinou šancou je dedkov poklad, ktorý je údajne ukrytý kdesi na záhrade, v Ríši Minimojov, roztomilých malých škriatkov, o ktorých Arturovi rozprával dedko. Malý Artur sa rozhodne odvrátiť hroziace nebezpečenstvo a vydá sa hľadať pomoc práve do Ríše Minimojov…

Arturova cesta je dôkazom, že niekedy i tí najmenší môžu dokázať veľké veci.

Vo filme nájdeme ako hrané, tak i animované sekvencie. Hlavného hrdinu Artura stvárnil Freddie Highmore, ktorého poznáte z filmu Charlie a továreň na čokoládu a tešiť sa môžeme i na Miu Farrow v úlohe jeho babičky.