Anjel Pána 2

 

premiéra: 08. 12. 2016

Pôvodný názov: Anděl Páně 2
Žáner: rodinná rozprávka
Minutáž: 90
Pôvod: Slovensko, Česká republika (2016)
Réžia: Jiří Strach
Scenár: Marek Epstein, spoluúčasť na scenári Jiří Strach
Kamera: Martin Šec
Hudba: Ondřej Brzobohatý
Hrajú: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Vica Kerekes, Anna Čtvrtníčková, Jiří Bartoška, Bolek Polívka, Vojta Dyk, Pave Liška, Marián Labuda a iní

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Anjel Pána 2 je voľným pokračovaním úspešnej vianočnej rozprávky.

Anjel Petronel stále pracuje pri Nebeskej bráne, ale je presvedčený, že by si zaslúžil lepšie miesto. Jeho večný pokušiteľ, čert Uriáš, začne Petronela provokovať: Stačí odtrhnúť jabĺčko zo stromu Poznania a bude vedieť to, čo vie len sám Boh! A cesta k uznaniu a lepšiemu miestu bude voľná.

Hádka Petronela s Uriášom o jablko Poznania ale skončí zle-nedobre… V hašterení sa vzácne ovocie skotúľa až na Zem. Anjel – zmätkár a jeho kamarát čert-pokušiteľ musia rýchlo jablko Poznania nájsť a vrátiť. Preto prídu na Zem. Tu v predvečer sviatku svätého Mikuláša stretnú malú Anežku a jej krásnu mamu Magdalénu, partiu nepoctivých koledníkov, vydriducha Košťála i sympatického predavača párkov.

Než sa im podarí jablko nájsť a vrátiť tam, kam patrí, zažijú veľké dobrodružstvo. A po množstve ľudských i „božských“ skúšok, naši hrdinovia nakoniec zistia, že cesta k poznaniu vedie predovšetkým cez seba samého, cez objavenie sily priateľstva, lásky a schopnosti odpustiť.

Distribúciu filmu finančne podporil AVF.