Angelika

premiéra: 27. 02. 2014

 

Pôvodný názov: Increvable Angélique
Žáner: Romantický / dobrodružný
Minutáž: 113
Pôvod: Francúzsko (2014)
Réžia: Ariel Zeitoun
Scenár: Nadia Golon, Philippe Blasband, Ariel Zeïtoun
Kamera: Peter Zeitlinger
Hudba: Nathaniel Mechaly
Hrajú: Nora ARNEZEDER, Gérard LANVIN, Tomer SISLEY, David KROSS, Simon ABKARIAN a ďalší.

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Nové spracovanie nesmrteľného príbehu lásky, ktorý očaril milióny divákov po celom svete.

Markíza Angelika Sancé de Montelup je nielen mladá a okúzľujúca, ale tiež neústupná a svojhlavá. Proti svojej vôli ju vydajú za bohatého muža, ktorý je o veľa rokov starší než ona. Gróf Joffrey de Peyrac je zjazvený a má povesť mocného čarodejníka a temného kacíra. Napriek prvotnému odporu Angelika poznáva Peyracovu skutočnú tvár vzdelaného a nežného človeka a zamiluje sa do neho.

Peyracove nesmierne bohatstvo, prepych a zvodná krása jeho manželky Angeliky vyvolá žiarlivosť a závisť u kráľa Francúzska, Ľudovíta XIV. Na jeho rozkaz musí byť Peyrac odstránený.

Okolo šťastného páru sa nemilosrdne sťahujú slučky intríg a falošných obvinení z kráľovského dvora a cirkvi, ktoré majú za cieľ jediné: Peyracovu smrť …

Dobrodružný romantický film Angelika bol nakrútený podľa slávneho románu Anne Golonovej, ktorého sa predalo viac než 150 milión výtlačkov. Úlohu Angeliky získala mladá francúzska herečka Nora Arnezeder, ktorú diváci mohli vidieť po boku Elijaha Wooda vo filme Maniak. Grófa de Peyrac si zahral Gérard Lanvin (Verejný nepriateľ č. 1: Epilog).