3 dni na zabitie 

 

premiéra: 17. 04. 2014

 

Pôvodný názov: Three Days to Kill
Žáner: thriller
Minutáž: 117
Pôvod: USA (2014)
Réžia: McG
Scenár: Luc Besson, Adi Hasak
Kamera: Thierry Arbogast
Hudba: Guillaume Roussel
Hrajú: Kevin Costner, Hailee Steinfeld, Amber Heard, Connie Nielsen, Richard Sammel, Eriq Ebouaney, Tómas Lemarquis

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Kevin Costner v akčnom thrilleri

Ethan Renner celý život pracoval ako agent tajnej služby. Bol jeden z najlepších. Teraz sa rozhodol skončiť a venovať sa tomu, čo k vôli práci musel odsúvať na vedľajšiu koľaj – svojej rodine. Vždy sa totiž dokázal „lepšie“ postarať o nebezpečného zločinca než o svoju dcéru.

Jeho manželka Christina odcestuje pracovne do Londýna a Ethan má prvýkrát sám na starosť svoju dospievajúcu dcéru Zoe. Netuší, že bývalý zamestnávateľ s ním má iné plány…

Tajná služba sa na neho obracia s poslednou úlohou. A pretože v hre je nielen osud sveta, ale aj jeho život, túto úlohu Ethan nemôže odmietnuť. Má tri dni na to, aby zneškodnil teroristickú organizáciu a zároveň sa osvedčil ako dokonalý a starostlivý otec.

Akčný thriller 3 dni na zabitie režíroval skúsený režisér McG, ktorý svoje schopnosti v tomto žánri preukázal filmami ako Charlieho anjeli, Terminátor Salvation či Toto je vojna!. V úlohe starnúceho agenta sa na plátna kín vracia vo veľkom štýle stále šarmantný Kevin Costner. Úlohu jeho dcéry Zoe stvárnila mladá Hailee Steinfeld, ktorá bola v roku 2010 nominovaná na Oscara za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe v dobrodružnom westerne Opravdivá guráž.