2 Bobule

premiéra: 19. 11. 2009

 

Pôvodný názov: 2 Bobule
Žáner: Komédia
Minutáž: 94
Pôvod: Česká republika (2008)
Réžia: Vlad Lanné
Scenár: Tomáš Holeček
Hrajú: Lukáš Langmajer, Kryštof Hádek, Tereza Voříšková, Lubomír Lipský, Jana Švandová, Jiří Krampol, Jiří Korn, Václav Postránecký, Jan Antonín Duchoslav a ďalší

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Jirka sa zapletie s mladou peknou dievčinou, ktorej otec (Jiří Krampol) má však o nápadníkoch svojej dcéry úplne iné predstavy…A tak Jirka radšej uteká za kamarátom Honzom na južnú Moravu. Honzo zatiaľ žije s Klárou (Tereza Voříšková) v dedkovom vinohrade. Ako vinár – začiatočník sa pokúša vypestovať vrchol vinárskeho umenia- slamové víno. Nie len, že čelí neúspechom, ale po nečakanom príchode kumpána Jirku sa jeho život obráti naruby. Jirkova slabosť pre ženy sa totiž doslova zvrhla v zápas o život.

Pokračovanie komédie z poetického prostredia juhomoravských viníc obohatia nové postavy, ktorým svoju tvár prepožičali známe herecké osobnosti: Jiří Korn, Jiří Krampol a Jana Švandová. Pre Lubomíra Lipského, ktorý opätovne vytvorí rolu dedka, znamenajú 2Bobule filmovú úlohu číslo 100!

Scenár k filmu napísal talentovaný tvorca Jan Holeček, ktorý sa podieľal okrem iných aj na scenári k filmu Rafťáci a populárnom sitcome TV Nova Comeback. Réžie filmu sa ujal nádejný ruský režisér Vlad Lanné, ktorého film Happy End vyhral viacero filmových cien.