V mene kráľa

premiéra: 30. 07. 2009

 

Pôvodný názov: Jménem krále
Žáner: Historický
Minutáž: 0
Pôvod: Česká republika (2008)
Réžia: Petr Nikolaev
Hrajú: Karel Roden, Klára Issová, Jan Kanyza, David Prachař, Lukáš Vaculík, Markéta Hrubešová, Martin Štěpánek, Jan Dolanský, David Matásek, Karel Dobrý, Saša Rašilov, Sandra Pogodová a další.

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Na zásnuby, ktoré majú zmieriť rozhnevané rody pánov z Dubé a z Vartemberka, posiela kráľ svojho zástupcu v severných Čechách, správcu kráľovského hradu Oldřicha z Chlumu (Karel Roden). Cestou na hrad nájde Oldřich a jeho pomocníci (Jan Dolanský, David Matásek) stopy po lúpežnej vražde neznámeho kupca.

Na vartemberskom panstve sa Oldřich stretáva s Ľudmilou (Klára Issová), dcérou pána z Vartemberka, ktorú pozná od detstva. Ľudmila sa mu zverí, že sa nechce vydať za Beneša z Dubé (David Prachař), aj napriek tomu, že ich svadba je podmienkou krehkého mieru medzi oboma rodmi.

Počas slávnostnej hostiny, usporiadanej na Oldřichovu počesť, je zavraždený kastelán (Miloš Vávra). Podozrenie padne na lutnistu (Saša Rašilov), ktorého snúbenku sa kastelán pokúsil zneužiť.

Na druhý deň ráno je hlava rodu Vartemberků (Martin Štěpánek), nájdený mŕtvy pod oknami hradu. Samovražda je vylúčená! Oldřich sa púšťa do vyšetrovania. I napriek smrti hradného pána sa koná rytiersky turnaj, v ktorom Beneš z Dubé víťazí. Všetci vidia, že miesto svojej nastávajúcej Ľudmile sa venuje čerstvej vdove po markvartovi, Kláre z Vartemberka (Markéta Hrubešová). Oldřich sa medzitým snaží o rekonštrukciu markvartovej vraždy a dôvtipne preukazuje, že telo pána z Vartemberka mohlo byť zvrhnuté jedine z okna komnaty jeho mladej ženy Kláry.

Kto stojí za zvláštnymi vraždami a aká je medzi nimi súvislosť?