Uloviť miliardára 

 

premiéra: 17. 12. 2009

Pôvodný názov: Ulovit miliardáře
Žáner: Drsná komédia
Minutáž: 0
Pôvod: Česká republika (2008)
Réžia: Tomáš Vorel
Hrajú: Tomáš Matonoha, Miroslav Etzler, Jiří Mádl, Ester Janečková, Milan Šteindler

NA STIAHNUTIE

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

PR manažér Lehký (Jiří Mádl) dostane vládnu zákazku, v ktorej má z konkurenčných dôvodov odstaviť dravého podnikateľa Grossmana (Tomáš Matonoha).

Pre tento účel si najme bezcharakterného reportéra Skopového (Radomil Uhlíř) a rozbehne kampaň, v ktorej zinscenuje reportáž, ako Grossman mláti rómskeho chlapca. Informácie prevezmú všetky média. Moralisti najrôznejších sociálnych skupín ochotne ponúkajú svoje výpovede a „odborné“ komentáre, aby Grossmana verejne potupili.

Grossman je demonštratívne zatknutý a policajná tlačová hovorkyňa Jakubíčková (Ester Janečková) oznamuje národu, že bol obvinený z rasizmu a že sa proti nemu začalo trestné stíhanie.

Atmosféra zhustne natoľko , že si do Grossmana môže každý kopnúť. I jeho priateľka Kateřina (Kateřina Sedláková), televízna rosnička, cíti, že jej kariéra je ohrozená. Celá situácia smeruje k nezastaviteľnému spoločenskému pádu. Grossmanovi PR manažéri (Milan Šteindler, Josef Carda) však dostanú spásonosný nápad: Kúpiť televíznu stanicu a obrátiť verejnú mienku na svoju stranu.

V ďalších úlohách sa objaví Bolek Polívka ako rabín, David Vávra ako predseda PEEN klubu alebo Miroslav Etzler v úlohe policajného kapitána. Autorom hudby k filmu je skladateľ Wich, s ktorým režisér Vorel spolupracoval už na Gymplu.