Tanec medzi črepinami (Soundtrack)

v predaji od: 20. 02. 2013

 

Názov Tanec medzi črepinami (CD)
Žáner soundtrack

OBSAH

Uvedenie pôvodného slovenského hudobno-tanečného filmu Mareka Ťapáka Tanec medzi črepinami 21. júna 2012 sa stalo výnimočnou udalosťou slovenskej kinematografie v minulom roku.
Príbeh muža, prežívajúceho významné okamihy svojho života – krehkosť lásky, silu túžby, bolesť odvrhnutia, horkosť i krásu poznania, nerovný boj so smrťou i sebou samým – je pretavený do temperamentných i poetických tanečných obrazov. Charizmatická osobnosť Mareka Ťapáka, úžasné zábery slovenskej prírody, podmanivá hudba a interpretačné tanečné majstrovstvo spájajúce folklórnu choreografiu s modernými tanečnými kreáciami vytvárajú jedinečnú snímku, z ktorej srší neskrotná energia. Filmové obrazy a sugestívna hudba spolu vytvárajú fascinujúcu mozaiku života a poskytujú divákovi možnosť intenzívne precítiť jedinečnosť filmového zážitku.
Pod hudbu k filmu sa podpísala skupina Banda, ďalej Samo Smetana, Tóno Popovič, Stano Palúch, Jaroslav Stráňavský . Atraktívny soundtrack obsahuje taktiež výber skladieb od zahraničných autorov, ako sú Lajko Félix, maďarský virtuózny huslista a skladateľ world music, Joszko Broda, poľský multiinštrumentalista, Nikola Parov, bulharský skladateľ a multiinštrumentalista, Zbigniew Namysłowski a Jan Karpiel, poľskí jazzoví hudobníci, maďarská folková skupina Muzsikás, Tony Gatlif, alžírsky režisér a hudobník, Ferenc Kiss, maďarský huslista a Papp István Gázsa, maďarský huslista so svojou skupinou, venujúcou sa rómskej ľudovej hudbe.
Jaroslav Stráňavský je producentom a zberateľom slovenskej ľudovej a vážnej hudby, Stano Palúch je fenomenálny slovenský huslista, univerzálny hráč, bravúrne sa orientujúci vo swingu, fusion, world music i v ľudovej hudbe a všestranný Tóno Popovič, dirigent, aranžér, hudobný producent, je autorom niekoľkých skladieb z filmu a zároveň hudobným režisérom projektu a kreatívnym producentom. Banda je world music skupina, ktorej najväčším inšpiračným zdrojom je autentická ľudová hudba. Okrem výrazného speváckeho prejavu využívajú vo filme Tanec medzi črepinami tradičné akustické nástroje. Ľudovú pieseň ponúkajú v originálnych aranžmánoch, pričom nové prvky hľadajú hlavne v oblasti rytmu a harmónie.

DVD a Blu-ray Novinky