Svet zajtrajška

premiéra: 27. 01. 2005

 

Pôvodný názov: Sky Captain and the World of Tomorrow
Žáner: Výpravná retro sci-fi
Minutáž: 106
Pôvod: USA, Veľká Británia (2004)
Réžia: Kerry Conran
Scenár: Eric Adkins
Hudba: Ed Shearmur
Hrajú: Jude Law (Joe „Sky Captain“ Sullivan), Gwyneth Paltrow (Polly Perkins), Angelina Jolie (kapt. Franky Cook)

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Gotham City, 30. roky 20. storočia. Životom pulzujúcu metropolu nečakane napadne armáda obrovských robotov. V meste vypukne panika. Kto stojí za smrteľným útokom? A prečo v poslednom čase záhadne zmizlo hneď niekoľko svetovo známych vedcov?

Prvotriedny pilot Sky Captain (Jude Law), ambiciózna reportérka denníka Chronicle, Polly Perkins (Gwyneth Paltrow) a krásna vojačka Franky Cook (Angelina Jolie) spoja svoje sily, aby zistili, kto je zodpovedný za tieto útoky. Zdá sa, že za všetkým stojí tajomný doktor Totenkopf. Sky Captain a jeho odvážna spoločnica podniknú dobrodružnú výpravu až do Nepálu, kde má Totenkopf svoju tajnú základňu kde sa pokúsia šialeného vedca a jeho robotov zastaviť.

Film, ktorého vedeckofantastická zápletka je originálne situovaná do vizuálne atraktívneho retra 30. rokov, ponúkne divákom veľkolepý zážitok. Vďaka priekopníckej trikovej technike a originálnosti filmárskeho spracovania je titul už od prvých projekcií považovaný za prelomový v rámci žánra, podobne ako to bolo s Hviezdnymi vojnami Georga Lucasa.

V hlavných úlohách filmového dobrodružstva excelujú Jude Law (Nepriateľ pred bránami, Návrat do Cold Mountain), Angelina Jolie (Lara Croft: Tomb Raider) a Gwyneth Paltrow (Zamilovaný Shakespeare).