Sólokapor

premiéra: 22. 03. 2007

 

Pôvodný názov: Scoop
Žáner: Komédia
Minutáž: 96
Pôvod: Veľká Británia / USA (2006)
Réžia: Woody Allen
Scenár: Woody Allen
Kamera: Remi Adefarasin
Hrajú: Scarlett Johanson (Sondra Pransky), Woody Allen (Sid Waterman), Hugh Jackman (Peter Lyman), Ian McShane (Joe Strombel)…

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Na vystúpení mága Sida Watermana (Woody Allen) sa mimo iných prišla pozrieť tiež študentka žurnalistiky Sondra Pransky (Scarlett Johanson).

Iluzionista si ju vyberie ako pomocnicu pre svoj trik. Aké je ich prekvapenie, keď sa v krabici, kde má zmiznúť, objaví duch zavraždeného novinára Joea Strombela (Ian McShane).

Jediné čo jej Joe stihne povedať je to, že vie, kto je ‚tarokový vrah‘, a že proti nemu má Sondra nájsť usvedčujúci dôkaz. Začínajúca novinárka sa, pod vidinou senzačného článku, spolu so Sidom vydá po stopách predpokladaného vraha – britského aristokrata Petera Lymana (Hugh Jackman).

Najväčší problém v pátraní nastane vo chvíli, kedy sa Sondra do Petera zamiluje. Niekto tak sympatický predsa nemôže vraždiť…

Sólokapor je nová súčasná komédia scenáristu a režiséra Woodyho Allena (Pozor na Harryho/Deconstructing Harry, Match Point – Hra osudu/Match Point, Hollywood v koncoch/Hollywood Ending), ktorý do hlavných úloh obsadil nie len seba, ale i ďalších skvelých hercov. V ústrednej dvojici sa nám predstaví krásna Scarlett Johanson (Dievča s perlou/ Girl with a Pearl Earring, Vejár lady Windermerové/A Good Woman, Match Point – Hra osudu/Match Point) a charizmatický Hugh Jackman (X-Men, Kate& Leopold). V roli mŕtveho novinára uvidíme Iana McShanea (Ak je utorok, musíme byť v Belgickui/If It’s Tuesday, This Must Be Belgium, Sexy Beštia/Sexy Beast).