NÁDYCH PRE LÁSKU

premiéra: 30. 11. 2017

Dostupnosť formátov:  2D

Jazyková verzia filmu: pôvodné znenie s českými titulkami

Pôvodný názov: Breathe

Žáner: Životopisný, Romantický

Minutáž: 117′

Prístupnosť: od 12 rokov

Pôvod: Veľká Británia

Rok výroby: 2017

Réžia: Andy Serkis

Scenár: William Nicholson

Hudba: Nitin Sawhney

Hrajú: Andrew Garfield, Claire Foy, Diana Rigg, Dean-Charles Chapman a ďalší

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Robin Cavendish a jeho manželka Diana sú okúzľujúci mladý pár. Obaja milujú cestovanie a dobrodružstvá. Počas pobytu v Keni mladý Robin ochrnie a prognózy lekárov nie sú príliš optimistické.

Robin sa nevie zmieriť s myšlienkou celoživotného pripútania na lôžko.  Diana sa stotožní s jeho prianím a napriek  zásadnému nesúhlasu doktorov odvezie Robina z nemocnice domov.

Láska mladých manželov je oveľa silnejšia než nepriazeň osudu. Rozhodnú sa neprežívať – ale žiť naplno s každým nádychom. Začnú cestovať po svete a ich odvaha, humor a vášeň menia životy ďalším ľudom.

Životopisný romantický príbeh Nádych pre lásku je nakrútený podľa skutočného príbehu rodičov Jonathana Cavendisha, ktorý je producentom filmu. Scenár napísal William Nicholson, ktorý má na svojom konte dve nominácie na Oscara (Gladiátor, Bedári, Everest). Réžie sa ujal Andy Serkis (trilógia Pán prsteňov, King Kong), pre ktorého je film režijným debutom. V hlavných úlohách excelujú Andrew Garfield (Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu – nominácia na Oscara, Amazing Spiderman) a Claire Foyová, držiteľka Zlatého Glóbusu pre najlepšiu herečku za seriál The Crown.

Už čoskoro v kinách

DVD a Blu-ray Novinky