Beštia Karla 

 

premiéra: 24. 08. 2006

 

Pôvodný názov: Karla
Žáner: Thriller
Minutáž: 99
Pôvod: USA (2005)
Réžia: Joel Bender
Scenár: Joel Bender, Manette Rosen, Michael D. Sellers
Kamera: Charles Mills, Brandon Trost
Hudba: Shawn K. Clement, Tim Jones
Hrajú: Laura Prepon(Karla Homolka), Misha Collins (Paul Bernardo), Cherilyn Hayres (Tammy Homolka)

NA STIAHNUTIE

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Karla Homolka a Paul Bernardo, manželia, ktorých spájala veľká láska a perverzné sexuálne praktiky, sa“preslávili“v Kanade ako najbrutálnejší zabijaci modernej histórie.

Krátko po svadbe „naservírovala“ Karla novomanželovi svoju trinásťročnú sestru Tammy. Dievča omámené liekmi jeden po druhom zneužili. Ich sexuálne „hry“ sa zvrhli a sestra zomrela.

Nasledovala séria únosov, sexuálnych zneužití a beštiálnych vrážd mladistvých dievčat. Polícia nemala proti podozrivej dvojici žiadne hmatateľné dôkazy. Karla sa nakoniec rozhodla pre spoluprácu s kanadskou justíciou. Svedčila proti manželovi výmenou za miernejší trest. Pomohla tak objasniť najbeštiálnejší prípad v histórii severoamerickém justície.

Kontroverznosť a brutalita filmu bola dôvodom k pozastaveniu distribúcie filmu a nielen v Kanade sa viedli obšírne diskusie o jeho vzniku.

Karla Homolka, po otcovi Češka, opustila väzenie minulý rok. Odborníci ju označili ako osobu s vysokou inteligenciou a veľkou schopnosťou manipulovať s ľudmi. Za mrežami sa jej práve vďaka týmto vlastnostiam podarilo vyštudovať psychológiu.

Na tohtoročnom MFF v Cannes bude film predstavený v európskej premiére.