Project Description

Vášeň a cit

premiéra: 06. 12. 2007 

 

Pôvodný názov: Becoming Jane
Žáner: Romantické dráma
Minutáž: 120
Pôvod: Veľká Británia / USA (2007)
Réžia: Julian Jarrold
Scenár: Kevin Hood, Sarah Williams
Hrajú: Anne Hathaway (Jane Austen), James McAvoy(Tom Lefroy), Julie Walters (Mrs. Austen), James Cromwell (Rev Austen), Maggie Smith (Lady Gresham), Joe Anderson (Henry Austen), Jessica Ashworth (Lucy Lefroy)

NA STIAHNUTIE

DISTRIBUČNÝ LIST

TRAILER K FILMU

OBSAH A FOTOGRAFIE K FILMU

Vášnivý milostný príbeh o skutočnom stretnutí mladej Jane Austenovej a Toma Lefroya, ktorý pravdepodobne inšpiroval jej najznámejšie romány.

V roku 1795 bola pre mladú anglickú dámu hlavným životným cieľom svadba s bohatým mužom.

Jane Austenová (Anna Hathaway) však verí na lásku. V svojich 20-tich rokoch sa konečne stretáva s temperamentným mladým Írom Tomom Lefroyom (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivosť ju natoľko uchvátia, že mladá spisovateľka nemyslí skoro na nič iné, len na Toma.

Môže si ale dovoliť odmietnuť ponuku k svadbe s vnukom Lady Greshamovej (Maggie Smith), a vzoprieť sa autorite svojich rodičov, a tak utiecť pred sociálnymi konvenciami?

Vďaka filmu Becoming Jane môžeme zistiť, že medzi Rozumom a citom a Pýchou a predsudkom sa odohral pravdivý životní príbeh…

Julian Jarrold obsadil do rolí ústrednej dvojice filmu vynikajúcich hercov, a to Annu Hathawayovú (Denník princeznej 1+2/The Princess Diaries 1+2, Skrotená hora/Brokeback Mountain, Diabol nosí Pradu, The Devil Wears Prada), Jamesa McAvoya (Wimbledon, Vnútri tančím/ Inside I’m Dancing, Strings, Posledný škótsky kráľ/The Last King of Scotland).

Ďalej hrajú James Cromwell (Ľud verzus Larry Flint/The People vs. Larry Flint, Zelená míľa/ The Green Mile, Najhoršie obavy/The Sum of All Fears, Kráľovná/The Queen), Maggie Smith (Súboj Titanov/Clash of the Titans, Gosford Park, Harry Potter) alebo Juliu Walters (Rita/ Educating Rita, Billy Elliot, Harry Potter)…